A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xili Berisha

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10
  • Origin:
  • Ferizaj 
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Xili Berisha is a popular singer of Modern Traditional, Traditional Wedding & Folk Ballads music. Më datë 18 Qershor 2009, Valon Azizi & Xili publikojnë videoklipin "Qika E Diaspores". Më datë 8 Dhjetor 2009, Xili publikon videoklipin "Sot Pak Neser Pak". Në vitin 2010, Xili Berisha publikon albumin "Dy Germa". Në vitin 2011, Xili Berisha publikon albumin "Hajt Se Bohet Mire". Në vitin 2012, Xili publikon albumin "Qka M'ka Syri". Më datë 13 Janar 2013, Xili publikon videoklipin "Dy Pika Lot". Më datë 2 Tetor 2013, Xili publi...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Si Llokum (2015)

Rejhan (2014)

Live (2013)

Qka M'ka Syri (2012)

Hajt Se Bohet Mire (2011)

Dy Germa (2010)

S'mund Ti Ndan As Amerika


» Add A Song »

Thuani Asaj
Pa Sy
Pse O Shpirt Mke Lan
Ngjyra Ngjyra
T'lutem Kthehu
Sot Pak Neser Pak
Mos Fol Per Mu
Fotografi
Dy Pika Lot
Me Mungon


Related Artists:

Xhela

Mergim Mjeku

Bajram Jakaj

Kasso

Floja

Demush Malaj

Muaad

Beke Nikqi

Lil' Liri

Fugaa


Tags: Xili Berisha, Xili

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018