A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  20
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 49
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Xuxi is a popular singer of Pop & Jazz music. Një njeri me plot energji, dinamik, me një zë tepër të veçantë që përçon emocione tek adhuruesit, është ky Naim Bunjaku i njohur në estradën muzikore si Xuxi. Xuxi futet në atë plejadë të këngëtarëve që kanë çfarë të ofrojnë dhe dinë si të ta japin atë. Ai veçohet me origjinalitetin e vet si nga vokali ashtu edhe nga stili i të kënduarit të muzikës. Hapat e parë në botën e muzikës Xuxi i bëri qysh në fëmijëri. Talentin e tij e zbulon Bujar Hundoz...

>> Full biography >>


Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Agim Gerguri

BB Poqi

Xheki

Morris

Riza Selimi

Fatmir Miroci

Leka

Shkumbin Kryeziu

Afrim Muçiqi

Ismet Bexheti


Tags: Xuxi, Naim Bunjaku

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018