A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ylber Idrizi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  22
  • Origin:
  • Rashçe-Shkup 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ylber Idrizi is a popular singer. Ylber Idrizi e ka jo vetëm të krijuar muzikën por edhe trashëgim nga babai i tij. Idriz Çilafi babai i ndjerë i këngëtarit Ylber Idrizi ishte një këngëtar shum i njohur në botën e muzikës folklorike. Ai jetoi dhe veproi gjer në vdekje nën tingujt e muzikës së mirëfillt folklorike shqipe, ishte admirues dhe profesionist i lartë andaj shquhej si një ndër RAPSODËT më të mirë në trevat Shqipëtare. Dashuria dhe Atdhetarizmi i të krijuarit dhe kënduar...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Instagram

Account

Twitter

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Qendrim Lutfiu

Evzi Kaja (Xiu)

Miki

Terror A.K.A Shkupi

Ylker Baliu

Hevzi Kumanova

Shpresim Zylbehari

Enes Seferi

Nazim Rika

Pleurat Lajçi


Tags: Ylber Idrizi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018