A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ylli Baka

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  278
  • Origin:
  • Tepelene 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 48
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ylli Baka is a popular singer of Southern Albania Traditional, Citizens' Traditional & Traditional Wedding music. Ylli Baka eshte me orgjine nga Tepelena dhe nip ne Skrapar. Banon ne Tirane me familjen e tij. Sot Ylli Baka eshte nje nga zerat me te preferuar dhe nje nga emrat me te njohur te muzikes popullore ne te cilen perket zeri i tij dhe nuk e tradheton ate zhaner. Ylli Baka gjat dimrit ndodhet neper koncerte me shume jashte shtetit si ne Europe ne Amerike dhe ne Australi. Kurse Ne behar punon me teper ne Shqiperi. Ka Qene Emigrant ne Itali dhe Greqi at...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Facebook

Profile

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Kenga Mjalt I Dashurise (2015)

Live (2013)

Rruget E Fatit (2012)

Kenget E Vendit Tim

2010

Mall Nga Larg Vol. 2

Ku Ka Rrjedhur Do Pikoje

Rruge E Mbare

Fllad Jugu

Mall Nga Larg Vol. 1


» Add A Song »

Ditet E Janarit
Vallja E Hajduteve
Baba Tomori
Rruge Te Mbare
Fier Patos Mallakaster
Dhurate Per Ditelindje
Xhan Ali
Vera E Bekuar
Magji E Dashurise
Kolazh, Vetem Ty Te Dua


Related Artists:

Arjan Korkaj

Reshit Boka

Bledar Sejko

Fred Delaj

Arben Delaj

Endri Prifti

Spiro Roko

Elton Deda

Hajredin Gjeta

Evans Rama


Tags: Ylli Baka

Ylli Baka in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018