A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Yll Limani - Shiu


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  154

Comments

(0)

21/12/2016

2016-12-21T00:00:00

Lyrics:

Ilirjana Blakaj

Music, Lyrics & Arrangement:

Yll Limani

Participating in

Festivali i 55-të në RTSH
Më lër të t'prek, të t'ndjej
Për aq kohë sa ka mbetur
Dhe fundin ta gënjej
Mbi fytyrën tënde t'fjetur

Dhe t'vërtetën ta mbys
Me shokun tim të dehur
Por buzëqeshja ngrin
Pas fatkeqsisë sonë është fshehur...

E shiu do t'i laj mëkatet tona
do t'harrojmë netet e vona
kur ti e shtrirë pranë meje
më falje dashuri
Fotografitë në mur
një ditë do t'zbehen
nëse shkon e di s'do kthehesh
prandaj të lutem rri
veç edhe një natë
veç edhe një natë
veç edhe një natë
veç edhe një natë...

A do t'munden buzët tona
të gjejnë shijen e dashurisë
a do të frikësohemi
të besojmë ne të dy sërish

Pika shiu n'lëkurën tonë
tek themi "Lamtumire"
vërshojnë çdo prekje, çdo puthje
në trupat tonë të mpirë
e ti buzëqesh për të fundit herë

E shiu do t'i laj mëkatet tona
do t'harrojmë netet e vona
kur ti e shtrirë pranë meje
me falje dashuri
Fotografitë në mur
një ditë do t'zbehen
nëse shkon e di s'do kthehesh
prandaj të lutem rri
veç edhe një natë (3×)


Lyrics submited by Ronie-Cards

U krijua nga Natalia 2018-01-10 18:36:19
E shiu do t'i laj mëkatet tona
do t'harrojmë netet e vona
kur ti e shtrirë pranë meje
me falje dashuri
2018-01-05 00:26:23
Por buzëqeshja ngrin
Pas fatkeqsisë sonë është fshehur
U krijua nga Flavio 2017-11-12 15:40:24
Pika shiu n'lëkurën tonë
tek themi "Lamtumire"
vërshojnë çdo prekje, çdo puthje
në trupat tonë të mpirë

Add an e-Card

Fullscreenmore...
lyrics.al © 2007 - 2018