A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Yllka Kuqi

Tags: Yllka Kuqi

Origin: Gjakovë    Residence:        Age: 35   Zodiac sign: Shigjetari  
Yllka Kuqi is a very famous singer and songwriter in pop & traditional music. Yllka Kuqi apo "Giorgia" kosovare është ndër këngëtaret e rralla që ka bërë bum që në paraqitjen e parë në skenë, me potencialin e madh dhe ngjyrën karakteristike të zërit, me një shtrirje të gjërë të vokalit. Për të muzika është një nocion shumë i gjerë që nuk mund ta përmbledh me një fjalë e as me një fjali të vetme. Në çdo kohë, në çdo çast dhe në çdo gjendje ajo ka dëshirë të shoqërohet nga muzika dhe të këndoj ngase këndimi i vie mu nga thel...

>> Full biography >>


  • Find Yllka Kuqi on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  96

Live 2017 (2017)

Vendit Tim (Unplugged) (2014)

Dhe Të Dua (2013)


» Add A Song »


I Mallkuar
Fale
A Ke Zemër
Vendit Tim
Të Kujtoj
I Kena Fol
Jeton Ne Mua
Realitet
E Jotja S'jam

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018