A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ylmize Tafallari

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  18
  • Origin:
  • Struzhnje (Prizren) 
BIOGRAFIA: Ylmize Tafallari is a popular singer of Modern Traditional & Traditional Wedding music. Ylmize Tafallari interpreton kengen e mirefillte shqipe me shume krenari, gje e cila e ben degjuesin ta adhuroje ate. Ajo kendon qe prej viteve te '80 bashkarisht me motren e saj Qershoren dhe me Rifadije Mujen. Ka edituar disa albume personale, me Qershoren e me Rifadijen. Gje qe te ben pershtypje te kjo kengetare eshte se ajo shume shpeshe ne skene e vesh kostumin tradicional shqiptar edhe ne ditet e sodit. Më datë 14 Gusht 2010, Ylmize Tafa...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Qershore Tafallari

(Her sister)

Add Official

Social Accounts

Një Fjalë Për Dy Zemra (2015)

Live (2013)

O Prizren, Prizreni Jone (2013)

Vajza E Shkrete

Moj Cuce Tetovare


» Add A Song »

Nuse Po Shkoj
Fusha E Korabit
Nje Buqete


Related Artists:

Adelina Pireva

Luljeta Shala

Rifadije Graiqevci

Dona Janova

Liridona Qarri

Shqiponja Muhaxheri

Halide Piskala

Nazmije Demolli

Fanushe Ahmetaj

Kosovare Gashi


Tags: Ylmize Tafallari, Elmaze Tafallari

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018