A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  3
(1951-2001)  
  • Origin:
  • Rexhin 
BIOGRAFIA: Zaho Balili is a popular songwriter. Zaho Balili u lind ne Rexhin të Kurveleshit. Shkollën tetëvjeçare dhe të mesme e ka mbaruar në Tepelenë. Ka filluar të shkruaj që moshë të re është autori i disa vëllimeve si (drithërimet e praneverës), (paskan çelur manushaqet), (brengat e shpirtit) (lot kurbeti), dhe (kur dy zemra dashurohen) gjithashtu këngët e tij janë kënduar nga shumë grupe labe, si grupet e Vlorës, Gjirokastrës, dhe të Tepelenës me grupin kryesor atë të Hormovës i cili gru...

>> Full biography >>


Official

Webiste

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Besnik Palnikaj

Limoz Dizdari

Arjon Gjini

Edmond Xhani

Vasil Tole

Gridi Kraja

Vani Rushiti

Aleksander Vezuli

Jurgen Shira

Gazmend Mullahi


Tags: Zaho Balili

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018