A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  4
(1951-2001)  
  • Origin:
  • Rexhin 
BIOGRAFIA: Zaho Balili is a popular songwriter. Zaho Balili u lind ne Rexhin të Kurveleshit. Shkollën tetëvjeçare dhe të mesme e ka mbaruar në Tepelenë. Ka filluar të shkruaj që moshë të re është autori i disa vëllimeve si (drithërimet e praneverës), (paskan çelur manushaqet), (brengat e shpirtit) (lot kurbeti), dhe (kur dy zemra dashurohen) gjithashtu këngët e tij janë kënduar nga shumë grupe labe, si grupet e Vlorës, Gjirokastrës, dhe të Tepelenës me grupin kryesor atë të Hormovës i cili gru...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Official

Webiste

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Zef Coba

Gazmend Mullahi

Kastriot Gjini

Naim Gjoshi

Kol Susaj

Gjon Gjevelekaj

Efraim Kastrati

Izet Kallaba

Riza Dolaku

Valter Beqo


Tags: Zaho Balili

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018