A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zait Aliu

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
  • Origin:
  • Manastir 
  • Residence:
  • Maqedoni 
  • Age:
  • 41
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Zait Aliu is a popular singer of Folk Traditional music. Zait Aliu ka lindur ne qytetin e alfabetit Manastir (Bitola). Zaiti me profesion eshte Jurist i Diplomuar por me kendim ka filluar qysh ne vitin 1993 ku kenga si thot ai eshte "ushqim shpirteror i xhdo njeriu".Themelimi i SHKA-as "Bashkimi " ka qene nje sinjal i vertete per te dal nga anonimiteti. Ai ka filluar te luaj me cifteli si instrument i pare, ashtu qe SHKA "Bashkimi" ka qene nje dritare drejt suksesit ku me tutje mer pjese ne shum festiv...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Kenge Jugu (2013)

Pak Mahi E Pak Shaka (2010)


» Add A Song »

Dale Moj Dale
Hip Hop Tallava
Mall Gurbetqari
Cupe Oriare
Lum Per Nenen Gezim Per Baben
Zemer
Potpuri Folklorike


Related Artists:

Argjent Marku

Shkodran Tolaj

Skifter Etemi

Tefik Islami

Memi

Aziz Murati

Adnan Daci

Zena Aliu

Agim Poshka

Prek Shkreli


Tags: Zait Aliu, Zait

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018