A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zambaku I Prizrenit

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  12
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Zambaku I Prizrenit is a popular music festival. Festivali i këngës së vjetër qytetare “Zambaku i Prizrenit” është themeluar në vitin 1986 nga institucionet e atëhershme kulturore të Kosovës, si ngjarje e vetme kulturore që kultivon zhanrin e muzikës qytetare, si baladat, shansonet e serenatat. Gjatë viteve të 90-a, me shkatërrimin e institucioneve kulturore dhe produksionit muzikor të RTP-së, përgjegjësinë për ruajtjen e traditës e merr SHKA “Agimi”, e cila arrin që këtë festival ta bart në vi...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Kosova Fest

Prizreni Music Fest

Flaka E Janarit

Çelësi Muzikor

Akordet E Kosoves

Polifest

Videofesti

Zhurma Show

Top Music Awards

Voice Of Albania


Tags: Zambaku I Prizrenit, Valdet Sopjani

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018