A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zamira Korançe

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  4
BIOGRAFIA: Zamira Korançe is a writer. Silvana Braçe Prezantoi Leonardo Korançe, që e ka recituar poezinë “FLAMURI KUQ E ZI” në Shkodër me 17 Dhjetor 2014 dhe gjithë spektatorët janë ngritur në këmbë duke e duartrokitur se ishte i vetmi talent vogëlush që ka interpretuar në “Muzeun Historik Kombëtar” në sallen ”WNESCO” Tiranë dhe në Shkodër e në Festivalit e Talentave të rinj me 2 Qershor 2015, ku mori Certifikatë "MIRNJOHJE" nga Nderi Kombit" Znj. Margarita Xhepa, me poezinë “FLAMU...

>> Full biography >>


Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Gjenifer Drizi

Drita Porocani

Niketa Grembi

Liliana Shkodrani Bici

Tomka Tanuçi Cullufe

Rozafa Shpuza

Elisabetta Gockaj

Elona Bramo Zana

Anila Dahriu

Albana Lifschin


Tags: Zamira Korançe

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018