A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zega
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Zvicër 
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  14
Music genres: Pop

Zega is a singer. Ka vetëm dy muaj që meret me muzikë në mënyrë profesionale por këndon që e vogël. E lindur dhe e rritur në Zvicër e me origjinë artit si Zega ka vite që meret me muzikë që në moshë të vogël. Tashmë ajo ka nisur profesionalisht profesionin e këngëtares duke punuar kështu me dy producentët më të mirë nga Kosova Nurteel dhe Granit Gashi. Klipi i parë i këngëtares është punuar nga Msssive Production me të cilët punon dhe disa projekte të tjera me të cilat Zega do të prezantohet tash e tutje.

Më datë 3 Shtator 2016, Zega publikon videoklipin "S'bon Me Nejt Vet".

Më datë 22 Dhjetor 2016, Zega publikon videoklipin "Mos U Nal".

Më datë 1 Prill 2017, Zega publikon videoklipin "Sa Ma Larg".

Më datë 11 Gusht 2017, Zega publikon videoklipin "S'po Ma Nin", në bashkëpunim me Nurteel.

Më datë 10 Janar 2018, Zega publikon videoklipin "Malli Ka Me T'marr". Muzika e këngës u punua nga Nurteel, teksti u shkrua nga Nurteel, Ghulo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nurteel.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

More news about Zega »
lyrics.al © 2007 - 2018