A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zeliha Sina

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  15
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Zeliha Sina is a popular singer of Easy Listening music. Në Dhjetor 1973, Zeliha Sina merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Poeti Partizan". Në Dhjetor 1973, Zeliha Sina merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Fshati Im I Bardhë". Në Dhjetor 1976, Zeliha Sina merr pjesë në Festivali i 15-të në RTSH me këngën "Buka Dhe çeliku". Në Dhjetor 1976, Zeliha Sina & Petrit Lulo marrin pjesë në Festivali i 15-të në RTSH me këngën "Lart Flamujt E Kongresit". Në Dhjetor 1977, Ze...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Lindita Theodhori

Myfarete Laze

Pavlina Nikaj

Bruna Sota Hoxha

Aferdita Zonja

Morena Reka

Alida Hisku

Ema Qazimi

Justina Aliaj

Nertila Koka


Tags: Zeliha Sina

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018