A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zenel Zekolli

Tags: Zenel Zekolli

Origin: Bllace (Suhareke)    Residence:        Age: 55   Zodiac sign: Binjaket  
Zenel Zekolli is a popular singer in traditional music. Zenel Latif Zekolli kreu shkollen fillore ne fshatin Bllace te Suharekes, kurse te mesmen ne Suhareke. Fakultetin e Gjuhes dhe Letersise Shqipe ne Prishtine. Punoi si Arsimtar ne fshatin Bllace nga viti 1990 deri me 1998. Me daljen e UCK-SE ne skene u rardhit nje nder te paret ne radhet e saje, ku edhe u emrua Komondant i batalionit te III te brigades 121 "KUMANOVA" deri ne perfundim te luftes, pastaj punoi ne TMK dhe ishte Komandant i batalionit...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018