A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zeqe Kuqi

Tags: Zeqe Kuqi, Zeqe Kuçi, Zeq Kuqi, Zeqe Kuci

Origin: Deçan      Age: 63   Zodiac sign: Dashi  
Zeqe Kuqi is a popular singer. Që i ri kishte filluar të këndojë. Kishte lindur si këngëtar nga shoqëritë kulturore artistike.Këndon bukur dhe zëri i tij taman përshtatet me zhanrin që këndon. Është ky Zeq Kuqi,këngëtari që vjen nga qyteza e Deçanit. Këngën e ka në shpirt, por për profesion ka mantelin e bardhë. Ai është specialist i mjekësisë.Punon si kardiolog. Thotë se këngën dikur e kishte hobi, kurse sot i është bërë pjesë e jetës së tij. Zeq Kuqi është këngëtari i fam...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  11

Zeqe Kuqi


» Add A Song »


Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018