A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zhuliana Jorganxhi

Tags: Xhuliana Jorganxhi

Origin: Korçë    Residence:        Age: 72  
Zhuliana Jorganxhi is a very famous poet and songwriter. Zhuliana Jorganxhi, lindi në në vitin 1946, është shkrimtare shqiptare. Zhuliana Jorganxhi lindi në një familje me tradita muzikore. Është një nga katër fëmijët e këngëtarit veteran "Artistit të Merituar" Gaqo Jorganxhi, që për 65 vjet këndoi pa rreshtur si solist dhe në grupin e mirënjohur të këngëve karakteristike korçare "LIRA". Mësimet e para dhe ato të mesme i mbaroi në qytetin e lindjes më 1964. Më vonë ndoqi studimet e larta në Univer...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  9

» Add A Poem »

» Add A Poem »

Song Lyrics

Loading... Please wait
See More

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018