A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zyber Avdiu

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  41
  • Origin:
  • Kumnaovë 
  • Age:
  • 46
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Zyber Avdiu is a popular singer of Modern Traditional & Tallava music. Shkollimin fillor dhe te mesem i kreu ne vendlindje. Pjesmarrja e tij neper festivale qe mbaheshin ne Maqedoni. Ai ka te mbaruar fakultetin e arteve dega e Muzikes. Hapat e pare ne Skene i filloi qe ne moshen 13 vjeqare dhe kendonte disa kenge Popullore e editoi albumin e pare me 12 kenge. Pas atij sukesi erdhi viti 1997 me kengen 'Une marr shkupjanen' qe u be hit gjith andej ne Maqedoni e Shqiperi nga do qe te shkonte merrte pjese neper festival...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Add Official

Social Accounts

Këngë Dasmash (2017)

Kemi Nis Dasem T'madhe (2016)

Zemra Kerkon Zemren (2013)

Luje Belin (2003)

Degjo Zemren Tende (2003)

A Po Vjen Me Mue (1995)

Lojra Mos Ban

Per Ty Goten Du Me Thy

Hiq Mos Keni Gajle


» Add A Song »


Related Artists:

Xheki

Zena Aliu

Selami Kolonja

Bajramali Idrizi

Hidaver Osmani

Alush Hamiti

Adnan Daci

Asan Memishi

Nehat Ferati

Xhavit Vitia


Tags: Zyber Avdiu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018