Wednesday, April 1, 2020
Lajme

Syla: Kurti le ta harron se do të bëhet më kryeministër pas shkarkimit, s’la miq në Prishtinë e Washington

Publicisti Valon Syla, ka deklaruar se Albin Kurti më nuk do të mund të jetë kryeministër i KosovëS.

Loading...

Syla ka thënë se Kurti vështirë që do të jetë më kryeministër, pasi nuk i kanë mbetur më miq as në Kosovë e as në Amerikë.

Ai ka shkruar se nuk do t’i besojnë më miqtë në Prishtinë dhe në Washington.
“Albin Kurti prej sonte, kurrë mo Kryeministër nuk ka me u bo. Le ta harron… Edhe nëse fiton në zgjedhje ndonjëherë, s’ka me pas miq as në Prishtinë, e as në Washington që do ti besojnë ose që do ta përkrahin. Lamtumirë shoku Albin”, ka shkruar Syla.///gazetametro.net